اخبار و رویدادها

شرکت سایپا آذین در دومین نمایشگاه توانمندی های صادرات همراه با گروه خودروسازی سایپا با کلیه امکانات فنی و مهندسی خود همچون صندلی های چانگان ،برلیانس ،کوئیک ،آریو ،سراتو ،فوم و فریم صندلی از تاریخ 9/8/96 لغایت 12/8/96 در مجموعه آفتاب حضور فعال داشته است . در اولین روز نمایشگاه آقای دکتر شریعتمداری وزیر صنعت ،معدن و تجارت ضمن افتتاح نمایشگاه از غرفه های گروه خودرو سازی سایپا دیدن فرمودند.

با توجه به ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین ع هیئت بزرگ عزاداری شرکت سایپا آذین با حضور مدیرعامل ،هیئت مدیره ،مدیران و کلیه پرسنل در روز سه شنبه مورخ 96/7/4 با حرکت به سمت شرکت زامیاد آغاز و پس از انجام عزاداری در مسجد زامیاد به شرکت بازگشته و پس از انجام فریضه نماز ظهر و عصر کلیه همکاران مهمان سفره احسان آن امام همام بودند.

 

با توجه به نزدیکی 31 شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس مراسم بزرگداشت تجلیل از خانواده شهدا و ایتارگران و جانبازان شرکت سایپا آذین با حضور مدیر عامل، هیئت مدیره ، مدیران ،ایثارگران و جمعی از بسیجیان و با دعوت از آقای خزایی فرمانده سازمان بسیج کارگری تهران بزرگ و آقای موسوی فرمانده حوزه 478 گروه سایپا و شهدای سایپا در نمازخانه شرکت برگزار گردید.

در این مراسم آقای خزایی ؛ با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم با بیان نقش بسیجیان در ایجاد حماسه ی دفاع مقدس و هم چنین رشادت های آنان در صحنه های نبرد به بیان گوشه هایی از خاطرات آن دوران اشاره و به تجلیل از شهدای حرم و مجاهدت های آنان پرداخت.

در پایان مراسم به رسم یادبود لوح تقدیر و هدایایی توسط مدیرعامل و هیئت مدیره به ایثارگران و جانبازان اهداء گردید.

يكي از جديد ترين انواع كيسه هوا موسوم به ايربگ جانبي صندلي (SAB) مي باشد. در تصادف‌های جانبی، همواره احتمال آسیب از ناحیه دنده‌ها وجود دارد. برای پیشگیری از این اتفاق، خودروسازان از مدت‌ها قبل ایربگ جانبی را بر روی خودروها نصب می‌کنند. این ایربگ در بخش کناری پشتي صندلی و سمت درب‌های خودرو نصب می‌شود و در صورت تشخیص تصادف از پهلو و از ناحيه دوخت مخصوص به سرعت باز می‌شود.

            مسئله دوخت روكش صندلي در ناحيه باز شدن ايربگ جانبي جهت تضمين كيفيت مناسب در هنگام شكافته شدن درز از محل تعيين شده و زمان مناسب براي باز شدن نهايي ايربگ بسيار حائز اهميت و جزء موارد ايمني مي باشد به نحوي كه كليه اطلاعات دوخت توسط چرخ خياطي روي باركد مخصوص چاپ شده و همزمان در محل دوخت ناحيه ايربگ جهت رديابي قطعه دوخته مي شود. مسئله مهم ديگر در مورد چرخ دوخت اين ناحيه تكنولوژي بسيار بالاي بكار رفته جهت كنترل كشش نخ و گام دوخت و تعداد آن در تك تك كوك هاي دوخته شده است.

            شركت سايپا آذين همگام با اين موضوع و در راستاي پروژه ساخت داخل صندلي چانگان CS35 براي اولين بار در كشور اقدام به خريد و راه اندازي تجهيزات مخصوص دوخت روكش براي ناحيه ايربگ جانبي در صندلي نموده است. اين ابزار شامل چرخ دوخت مخصوص به همراه ملزومات جانبي بوده و از يكي از معتبرترين برندهاي توليد كننده چرخ دوخت تامين شده است. مقدمات نصب، راه اندازي و آموزش با حضور نماينده خارجي انجام شده و هم اكنون آماده بهره برداري مي باشد. شايان ذكر است اين تكنولوژي در محصولات آتي گروه سايپا نيز قابل استفاده خواهد بود.

مدیر عامل شرکت سایپا آذین با اشاره به قراردادی که با یکی از شرکت های کره ای، تامین کننده اصلی صندلی های GM در حال اجراست، بیان کرد: در ارتباط با صندلی های خودروهای مدل سدان و هاچ بک SP100 و SP0 اقدامات موثری با همکاری طرف خارجی صورت گرفته است.
  

به گزارش سایپا نیوز و به نقل از ایسنا امیررضا نخعی در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو در نمایشگاه بین المللی مشهد گفت: از سال 94 شرکت سایپا آذین با هدف توسعه محصولات خود،همگام با فرایند توسعه محصول ابلاغی توسط مدیریت ارشد گروه سایپا گام برداشت. قبلا این شرکت یک پلت فرم صندلی به نام ایکس 100 داشت که بر روی خودرو پراید در این سال ها استفاده شده و پاسخگوی نیازهای سطوح استانداردی خودرو مذکور است.

وی ادامه داد: در چارچوب برنامه مدون شده،  هر سال یک پلت فرم جدید در دستور کار سایپا آذین قرار گرفت. در سال 94 و 95 دو پلت فرم جدید توسط مهندسین و کارشناسان داخلی سایپا آذین اضافه شد، به طوری که بتواند پاسخگوی انتظارات مشتری در حال حاضر و حداقل تا 4 سال آینده از لحاظ استانداردهای مختلف را داشته باشد. این پلت فرم بر روی خودروهایی اعم از «برلیانس» و «کوئیک» و «آریو» مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت سایپا آذین با اشاره به مزیت پلت فرم های جدید عنوان کرد: مسایل ظاهری و ارگونومیک صندلی نسبت به پلت فرم قبلی بهبود قابل توجهی داشته و به جهت ایمنی از سطح استاندارد متفاوتی نسبت به صندلی های جاری مورد استفاده در خودروسازهای داخلی کشور برخوردار است.

نخعی با اشاره به قراردادی که با یکی از شرکت های کره ای،  تامین کننده اصلی صندلی های GM  در حال اجراست، بیان کرد: شرکت طراح و تولید کننده کره ای که تامین کننده اصلی صندلی های GM در کره است، در ارتباط با صندلی های مدل سدان و هاچ بک SP100 و SP0 اقدامات موثری با همکاری طرف خارجی صورت گرفته است. نمونه های ارسال شده،  استانداردهای لازم را با موفقیت طی کرده و پاسخگوی استانداردهای روز دنیا در 10 تا 12 سال آینده است.

وی افزود: البته این قرارداد صرفا تولید محصول را دربرنگرفته بلکه قرارداد انتقال دانش فنی نیز بوده و در کنار طراحی محصول به گونه ای است که سطح تکنولوژی گروه های سایپا و سایپا آذین در حوزه ساخت صندلی به طور ویژه همگام با صندلی سازان روز دنیا ارتقا می دهد.

مدیر عامل شرکت سایپا آذین با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری برای پروژه های SP100 و SP0 ، 10 میلیون دلار برآورد شده است، گفت: حوزه های سرمایه گذاری مشتمل بر انتقال دانش فنی، ایجاد فرآیندهای تولید، قالبها، فیکسچرها و تجهیزات تولیدی و کنترلی و همچنین آزمون های بین المللی لازم الاجرا برای محصولات تولیدی است که بخش قابل توجهی از آن در داخل کشور انجام می پذیرد.
 
نخعی با تاکید بر اینکه خودرو SP100 خودرویی متفاوت است که گروه سایپا بحث ارائه آن را به بازار دارد، تصریح کرد: مجموعه صندلی های این خودرو در استاندادرهای ایمنی با تفاوت های ماهوی نسبت به محصولات جاری کشور و به جهت رقابت پذیری با خودروهای روز دنیا توسعه و تکوین یافته است به طوری که، مدل های مختلف هاچ بک، سدان و کراس اوور آن هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را داراست.

وی در رابطه با خودرو SP0 اظهار کرد: صندلی پیش بینی شده برای این خودرو معادل همان تعاریف به عمل آمده برای خودروی SP100 است. برنامه طراحی صندلی آن با همان ویژگی و ساختار استانداردی انجام شده که با توجه به زمان بندی به موقع ارائه می شود.

مدیر عامل شرکت سایپا آذین عمده تفاوت صندلی های طراحی و ساخته شده قبلی در صنعت خودرو کشور را در قیاس با صندلی های طراحی شده برای خودروهای SP100  و SP0 ، سطح استاندارهای  ایمنی، راحتی و ارگونومی آن بیان نمود  و اظهار کرد: استانداردهای پیش بینی شده برای خودروهای SP100  و SP0  توسط مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا به گونه ای است که نیازمندی های صادراتی این خودرو را پاسخگو بوده و تحولی در این حوزه را در صنعت خودرو کشور و سطح محصولات شرکت های قطعه ساز به وجود می آورد.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو در نمایشگاه بین المللی مشهد از  16 الی 20 مردادماه پذیرای بازدید کنندگان و علاقمندان صنعت خودرو بود.

سه شنبه, 17 مرداد 1396 ساعت 07:12

حضور در نمایشگاه دیار یار مهربان

شرکت سایپاآذین در هفدهمین نمایشگاه خودرو مشهد که از تاریخ 16 الی 20 مرداد برگزار گردید به همراه گروه خودروسازی سایپا با تمامی محصولات و توانمندی های تولیدی و مهندسی خود همچون صندلی چانگان، صندلی برقی 212، صندلی جلو و عقب سراتو، صندلی چرم برلیانسH200، H300 و فریم صندلی حضور فعال داشته است.

آقای دکتر جمالی مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا و هم چنین آقای مهندس آقا محمدی قائم مقام گروه و مدیر عامل شرکت پارس خودرو و آقای مهندس نخعی مدیر عامل شرکت سایپا آذین در اولین روز و افتتاحیه نمایشگاه در سالن عطار حضور داشته و از غرفه های گروه خودرو سازی سایپا دیدن فرمودند.

شایان ذکر است که اکثر مسئولین و مدیران ارشد گروه از صندلی برقی 212 ابراز خرسندی کرده و بیشتر سوالات این عزیزان در مورد چگونگی کارکرد این محصول بوده است.

مقارن با سالروز میلاد حضرت علی بن موسی الرضا ع و هم چنین دهه کرامت مراسم جشن و مولودی خوانی با حضور پرسنل در نمازخانه شرکت برگزار گردید.

در این مراسم از شرکت کنندگان در جشن با شیرینی و شربت پذیرایی گردید.

شرکت سایپا آذین در کنار سایر شرکت های گروه خودرو سازی سایپا در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شهر شیراز که از تاریخ 27 لغایت 30 تیرماه برگزار میگردد با توانمندی های محصولات خود همچون صندلی برلیانس H300 ، صندلی برلیانس H200 ، صندلی چانگان ، صندلی سراتو و صندلی برقی 212 حضور فعال داشته است .

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سایپا آذین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت طراحی و ساخت قطعات داخلی خودرو سایپا آذین(سهامی عام) طبق آگهی مندرج در روزنامه اطلاعات شماره 26747 مورخ 29 خرداد 1396 در تاریخ 11/04/1396ساعت 10 در محل سالن رمضان شرکت پارس خودرو تشکیل شد.

بعد از انتخاب اعضاء هیات رئیسه مجمع و رسمیت جلسه، دستور جلسه استماع شد و ابتدا گزارش هیات مدیره ارائه ، سپس گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط مدیر محترم حسابرسی قرائت و توضیحات لازم از سوی مدیر عامل و اعضاء هیات مدیره ارائه گردید. با ذکر صلوات از سوی حاضرین صورتهای مالی سال مالی منتهی به 30اسفند ماه 1395 تصویب شد.

سایر موارد دستور جلسه توسط رئیس مجمع قرائت و بترتیب سازمان حسابرسی بعنوان بازرس قانونی سال 1396 ،روزنامه کثیر الانتشار اطلاعات جهت درج آگهی های شرکت انتخاب و به تصویب رسید.

حق حضور اعضاء غیرموظف هیات مدیره نیز مشابه مبلغ سال گذشته تصویب شد.

با توجه به اتمام دوره دو ساله هیئت مدیره فعلی ، اعضاء جدید بشرح زیر انتخاب گردیدند.

1-شرکت سرمایه گذاری سایپا     2-شرکت سایپا یدک     3-شرکت نیوان ابتکار     4-شرکت زامیاد 5-مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا

در پایان مراتب سپاس از زحمات هیات مدیره و حسابرس و بازرس قانونی و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار از سوی رئیس مجمع اعلام و با ذکر صلوات حاضرین ختم جلسه اعلام گردید.

 

اطلاعات تماس

کیلومتر 14 جاده شهید لشگری (جاده مخصوص کرج)، بلوار گلستانک، شماره 12

تلفن: 021-44922203
021-44922204
021-44922150
021-44922151
021-44922152
021-44922149

واحد ارتباطات: 021-44922669

فکس: 021-44922207

ایمیل: saipaazin.pub@gmail.com