اخبار و رویدادها

پیرو مذاکرات وزارت صنعت و معدن و تجارت با سازمان تجارت خارجی ژاپن(JETRO) و تصمیمات اخذ شده در خصوص همکاری دو کشور در زمینه های مختلف مقرر گردید سازمان تجارت خارجی ژاپن (جترو) و ایدرو در خصوص ارتقاء صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور ، انتقال دانش مدیریت و برگزاری سمینارهای آموزشی برای شرکت های قطعه ساز ایرانی همکاری نمایند که حدود 20 شرکت به پروژه مذکور ملحق و با توجه به اجرای توصیه های متخصصین خودروئی 25 درصد به بازده محصولات آنها افزوده شده است . لذا در این راستا پیرو معرفی شرکتهای منتخب گروه خودروسازی سایپا ، نمایندگان سازمان مذکور و ایدرو اقدام به برنامه ریزی و بازدید از شرکت های منتخب نمودند . شرکت سایپا آذین بعنوان یکی از شرکت های منتخب گروه سایپا در مورخ 18 آذر ماه با هدف رصد و بررسی و تمرکز بر روی وضعیت پیاده سازی مفاهیم کایزن و سیستم های مرتبط با آن از جمله نظام آراستگی (5s) و بهبود مستمر، مدیریت کارخانه، مدیریت تولید و بهره وری تولید مورد بازدید قرار گرفت .

در جلسه افتتاحیه که با حضور معاونین ، مدیران و نمایندگان شرکت سازه گستر سایپا برگزار گردید ضمن معارفه طرفین، معرفی اولیه از شرکت سایپا آذین بعمل آمد و اهداف اجرای این طرح توسط نماینده شرکت جترو تبیین و اعلام شد در ادامه از خطوط تولید ریل و مکانیزم ، فوم ، جوشکاری ، دوخت روکش وخطوط مونتاژ نهائی مجموعه های صندلی برلیانس، X100، X200، سراتو، چانگان و کوئیک بازدید بعمل آمده و در خصوص فرآیند ساخت و تولید و سیستم های مدیریت استقراء یافته تعامل صورت گرفت و در حین بازدید نماینده شرکت جترو نسبت به ارائه بازخورد از وضعیت موجود اقدام نمود. در جلسه اختتامیه، جمع بندی بازخوردها و نقطه نظرات طرفین در خصوص زمینه های همکاری مورد بررسی قرار گرفت، همچنین نماینده شرکت جترو توضیحاتی در خصوص شناسائی موداها، ارتقاء بهره وری، کاهش اتلاف ها و... ارائه نمود.

بنابر توافقات حاصل و ماموریت تعریف شده برای شرکت جترو از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، برنامه ریزی آتی برای حضور ادواری نمایندگان شرکت مذکور برای ارتقا رویکردهای توسعه مدیریتی در سایپا آذین صورت گرفت .

یکشنبه, 19 آذر 1396 ساعت 09:09

بازدید گشت آذین در سایپا آذین

اهمیت نقش رهبری در پیشرفت کلیه سیستم ها امری بدیهی می باشد در همین راستا جهت نهادینه سازی فرهنگ نظام آراستگی بعنوان یک سیستم فکری و عملیاتی برای پیشگیری از اتلاف منابع، بهبود بهره وری و ارتقاء کیفیت، بازدیدهای گشت آذین با حضور مدیرعامل ، اعضاء هیئت مدیره و معاونین و مدیران در شرکت سایپا آذین برگزار گردید و از کلیه واحدهای تولیدی ، انبارها و محوطه های سازمان بازدید بعمل آمده و رهنمودهای لازم جهت ساماندهی و بهبود وضعیت موجود ارائه گردید ، بازدید های مذکور بصورت ماهانه انجام می گردد .

شایان ذکر است با توجه به این موضوع که نظام آراستگی پایه و اساس بهره وری در سازمان می باشد فرهنگ سازی این نظام از اهمیت زیادی برخوردار می باشد لذا شرکت سایپا آذین با انجام اقداماتی از قبیل برگزاری جلسات جوارکارگاهی و آموزش 5s در سطح گمبا به صورت کارگروههای عملیاتی، با حضور اعضای مروجین بهره وری و مدرسین به اشاعه این امر می پردازد .

شرکت سایپا آذین در راستای اجرای اصل پنجم نظام آراستگی (5s) و ارتقاء فرهنگ سازمانی اقدام به برگزاری دوره های بازآموزی نظام 5s نموده است. این کلاسها با همکاری دبیرخانه بهره وری شرکت سایپا، در مرحله اول برای مروجین بهره وری 5s طی دو دوره و در مرحله دوم جهت روسای پشتیبانی و ستادی در ماه های مهر و آبان سال جاری برگزار گردید.

با توجه به این موضوع که نظام 5s پایه و اساس بسیاری از سیستم های بهره وری است لذا هدف از برگزاری این دوره ها حرکت در راستای ساماندهی محیط کار ، جهت دستیابی به تولید ناب و پایدار، کاهش هزینه و افزایش سود آوری می باشد.

پیاده سازی رویکرد سیستم مدیریت کارخانه در خطوط ساخت و تولید سایپا آذین، ضرورت اجرای نظام آراستگی را بعنوان یکی از مولفه های اصلی مدیریت کارخانه ایجاب نموده است که می تواند دارای دستاوردهای قابل توجهی بوده و تاثیر بسزائی در دستیابی به اهداف و برنامه های عملیاتی تبیین شده در مدیریت کارخانه و همچنین سایر نظامهای مدیریتی در سایپا آذین داشته باشد.

شرکت سایپا آذین در دومین نمایشگاه توانمندی های صادرات همراه با گروه خودروسازی سایپا با کلیه امکانات فنی و مهندسی خود همچون صندلی های چانگان ،برلیانس ،کوئیک ،آریو ،سراتو ،فوم و فریم صندلی از تاریخ 9/8/96 لغایت 12/8/96 در مجموعه آفتاب حضور فعال داشته است . در اولین روز نمایشگاه آقای دکتر شریعتمداری وزیر صنعت ،معدن و تجارت ضمن افتتاح نمایشگاه از غرفه های گروه خودرو سازی سایپا دیدن فرمودند.

با توجه به ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین ع هیئت بزرگ عزاداری شرکت سایپا آذین با حضور مدیرعامل ،هیئت مدیره ،مدیران و کلیه پرسنل در روز سه شنبه مورخ 96/7/4 با حرکت به سمت شرکت زامیاد آغاز و پس از انجام عزاداری در مسجد زامیاد به شرکت بازگشته و پس از انجام فریضه نماز ظهر و عصر کلیه همکاران مهمان سفره احسان آن امام همام بودند.

 

با توجه به نزدیکی 31 شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس مراسم بزرگداشت تجلیل از خانواده شهدا و ایتارگران و جانبازان شرکت سایپا آذین با حضور مدیر عامل، هیئت مدیره ، مدیران ،ایثارگران و جمعی از بسیجیان و با دعوت از آقای خزایی فرمانده سازمان بسیج کارگری تهران بزرگ و آقای موسوی فرمانده حوزه 478 گروه سایپا و شهدای سایپا در نمازخانه شرکت برگزار گردید.

در این مراسم آقای خزایی ؛ با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم با بیان نقش بسیجیان در ایجاد حماسه ی دفاع مقدس و هم چنین رشادت های آنان در صحنه های نبرد به بیان گوشه هایی از خاطرات آن دوران اشاره و به تجلیل از شهدای حرم و مجاهدت های آنان پرداخت.

در پایان مراسم به رسم یادبود لوح تقدیر و هدایایی توسط مدیرعامل و هیئت مدیره به ایثارگران و جانبازان اهداء گردید.

يكي از جديد ترين انواع كيسه هوا موسوم به ايربگ جانبي صندلي (SAB) مي باشد. در تصادف‌های جانبی، همواره احتمال آسیب از ناحیه دنده‌ها وجود دارد. برای پیشگیری از این اتفاق، خودروسازان از مدت‌ها قبل ایربگ جانبی را بر روی خودروها نصب می‌کنند. این ایربگ در بخش کناری پشتي صندلی و سمت درب‌های خودرو نصب می‌شود و در صورت تشخیص تصادف از پهلو و از ناحيه دوخت مخصوص به سرعت باز می‌شود.

            مسئله دوخت روكش صندلي در ناحيه باز شدن ايربگ جانبي جهت تضمين كيفيت مناسب در هنگام شكافته شدن درز از محل تعيين شده و زمان مناسب براي باز شدن نهايي ايربگ بسيار حائز اهميت و جزء موارد ايمني مي باشد به نحوي كه كليه اطلاعات دوخت توسط چرخ خياطي روي باركد مخصوص چاپ شده و همزمان در محل دوخت ناحيه ايربگ جهت رديابي قطعه دوخته مي شود. مسئله مهم ديگر در مورد چرخ دوخت اين ناحيه تكنولوژي بسيار بالاي بكار رفته جهت كنترل كشش نخ و گام دوخت و تعداد آن در تك تك كوك هاي دوخته شده است.

            شركت سايپا آذين همگام با اين موضوع و در راستاي پروژه ساخت داخل صندلي چانگان CS35 براي اولين بار در كشور اقدام به خريد و راه اندازي تجهيزات مخصوص دوخت روكش براي ناحيه ايربگ جانبي در صندلي نموده است. اين ابزار شامل چرخ دوخت مخصوص به همراه ملزومات جانبي بوده و از يكي از معتبرترين برندهاي توليد كننده چرخ دوخت تامين شده است. مقدمات نصب، راه اندازي و آموزش با حضور نماينده خارجي انجام شده و هم اكنون آماده بهره برداري مي باشد. شايان ذكر است اين تكنولوژي در محصولات آتي گروه سايپا نيز قابل استفاده خواهد بود.

مدیر عامل شرکت سایپا آذین با اشاره به قراردادی که با یکی از شرکت های کره ای، تامین کننده اصلی صندلی های GM در حال اجراست، بیان کرد: در ارتباط با صندلی های خودروهای مدل سدان و هاچ بک SP100 و SP0 اقدامات موثری با همکاری طرف خارجی صورت گرفته است.
  

به گزارش سایپا نیوز و به نقل از ایسنا امیررضا نخعی در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو در نمایشگاه بین المللی مشهد گفت: از سال 94 شرکت سایپا آذین با هدف توسعه محصولات خود،همگام با فرایند توسعه محصول ابلاغی توسط مدیریت ارشد گروه سایپا گام برداشت. قبلا این شرکت یک پلت فرم صندلی به نام ایکس 100 داشت که بر روی خودرو پراید در این سال ها استفاده شده و پاسخگوی نیازهای سطوح استانداردی خودرو مذکور است.

وی ادامه داد: در چارچوب برنامه مدون شده،  هر سال یک پلت فرم جدید در دستور کار سایپا آذین قرار گرفت. در سال 94 و 95 دو پلت فرم جدید توسط مهندسین و کارشناسان داخلی سایپا آذین اضافه شد، به طوری که بتواند پاسخگوی انتظارات مشتری در حال حاضر و حداقل تا 4 سال آینده از لحاظ استانداردهای مختلف را داشته باشد. این پلت فرم بر روی خودروهایی اعم از «برلیانس» و «کوئیک» و «آریو» مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت سایپا آذین با اشاره به مزیت پلت فرم های جدید عنوان کرد: مسایل ظاهری و ارگونومیک صندلی نسبت به پلت فرم قبلی بهبود قابل توجهی داشته و به جهت ایمنی از سطح استاندارد متفاوتی نسبت به صندلی های جاری مورد استفاده در خودروسازهای داخلی کشور برخوردار است.

نخعی با اشاره به قراردادی که با یکی از شرکت های کره ای،  تامین کننده اصلی صندلی های GM  در حال اجراست، بیان کرد: شرکت طراح و تولید کننده کره ای که تامین کننده اصلی صندلی های GM در کره است، در ارتباط با صندلی های مدل سدان و هاچ بک SP100 و SP0 اقدامات موثری با همکاری طرف خارجی صورت گرفته است. نمونه های ارسال شده،  استانداردهای لازم را با موفقیت طی کرده و پاسخگوی استانداردهای روز دنیا در 10 تا 12 سال آینده است.

وی افزود: البته این قرارداد صرفا تولید محصول را دربرنگرفته بلکه قرارداد انتقال دانش فنی نیز بوده و در کنار طراحی محصول به گونه ای است که سطح تکنولوژی گروه های سایپا و سایپا آذین در حوزه ساخت صندلی به طور ویژه همگام با صندلی سازان روز دنیا ارتقا می دهد.

مدیر عامل شرکت سایپا آذین با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری برای پروژه های SP100 و SP0 ، 10 میلیون دلار برآورد شده است، گفت: حوزه های سرمایه گذاری مشتمل بر انتقال دانش فنی، ایجاد فرآیندهای تولید، قالبها، فیکسچرها و تجهیزات تولیدی و کنترلی و همچنین آزمون های بین المللی لازم الاجرا برای محصولات تولیدی است که بخش قابل توجهی از آن در داخل کشور انجام می پذیرد.
 
نخعی با تاکید بر اینکه خودرو SP100 خودرویی متفاوت است که گروه سایپا بحث ارائه آن را به بازار دارد، تصریح کرد: مجموعه صندلی های این خودرو در استاندادرهای ایمنی با تفاوت های ماهوی نسبت به محصولات جاری کشور و به جهت رقابت پذیری با خودروهای روز دنیا توسعه و تکوین یافته است به طوری که، مدل های مختلف هاچ بک، سدان و کراس اوور آن هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را داراست.

وی در رابطه با خودرو SP0 اظهار کرد: صندلی پیش بینی شده برای این خودرو معادل همان تعاریف به عمل آمده برای خودروی SP100 است. برنامه طراحی صندلی آن با همان ویژگی و ساختار استانداردی انجام شده که با توجه به زمان بندی به موقع ارائه می شود.

مدیر عامل شرکت سایپا آذین عمده تفاوت صندلی های طراحی و ساخته شده قبلی در صنعت خودرو کشور را در قیاس با صندلی های طراحی شده برای خودروهای SP100  و SP0 ، سطح استاندارهای  ایمنی، راحتی و ارگونومی آن بیان نمود  و اظهار کرد: استانداردهای پیش بینی شده برای خودروهای SP100  و SP0  توسط مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا به گونه ای است که نیازمندی های صادراتی این خودرو را پاسخگو بوده و تحولی در این حوزه را در صنعت خودرو کشور و سطح محصولات شرکت های قطعه ساز به وجود می آورد.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو در نمایشگاه بین المللی مشهد از  16 الی 20 مردادماه پذیرای بازدید کنندگان و علاقمندان صنعت خودرو بود.

سه شنبه, 17 مرداد 1396 ساعت 07:12

حضور در نمایشگاه دیار یار مهربان

شرکت سایپاآذین در هفدهمین نمایشگاه خودرو مشهد که از تاریخ 16 الی 20 مرداد برگزار گردید به همراه گروه خودروسازی سایپا با تمامی محصولات و توانمندی های تولیدی و مهندسی خود همچون صندلی چانگان، صندلی برقی 212، صندلی جلو و عقب سراتو، صندلی چرم برلیانسH200، H300 و فریم صندلی حضور فعال داشته است.

آقای دکتر جمالی مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا و هم چنین آقای مهندس آقا محمدی قائم مقام گروه و مدیر عامل شرکت پارس خودرو و آقای مهندس نخعی مدیر عامل شرکت سایپا آذین در اولین روز و افتتاحیه نمایشگاه در سالن عطار حضور داشته و از غرفه های گروه خودرو سازی سایپا دیدن فرمودند.

شایان ذکر است که اکثر مسئولین و مدیران ارشد گروه از صندلی برقی 212 ابراز خرسندی کرده و بیشتر سوالات این عزیزان در مورد چگونگی کارکرد این محصول بوده است.

اطلاعات تماس

کیلومتر 14 جاده شهید لشگری (جاده مخصوص کرج)، بلوار گلستانک، شماره 12

تلفن: 021-44922203
021-44922204
021-44922150
021-44922151
021-44922152
021-44922149

واحد ارتباطات: 021-44922669

فکس: 021-44922207

ایمیل: saipaazin.pub@gmail.com